Kiitos kaudesta 2015-2016!

Torstaina Mansikka-aholle kasaantui nelisen sataa ihmistä.

Mukana oli niin miesten mestarijoukkueen pelaajia, junioreita, aikuisia harrastajia kuin talkoolaisiakin.

 

Juhlassa palkittiin yhteensä lähes 80 kauden aikana onnistunutta henkilöä. Onnistujia toki on satapäin lisääkin ja lisää muistamisia seuraa jälleen ensi keväänä.

 

Ilta päättyi maistuviin kakkukahveihin.

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Joukkuepalkinnot:

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Supermikrot:Niklas Heikkinen, Jimi Komulainen, Pinja Walin, Julius Itkonen, Viljami Lehtonen, Hugo Hautala, Enni Luostarinen, Venla Paajanen, Elsa Pitkänen, Inkeri Kallio, Renne Ikäläinen, Oskari Korhonen.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mikrotytöt: Nea Pöntinen, Janica Lunkka, Netta Sollo, Siiri Ala-Krekola.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mikropojat: Eelis Hasu, Eino Mannonen, Onni Yrjönen, Aaron Kunnas, Elias Sallila, Samuel Leppänen.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Minitytöt: Veera Floman, Jenny Tommola, Hilma Huovila, Emilia Töyrylä.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Minipojat: Atte Turunen, Pauli Tikkanen, Joona Valtonen, Eetu Pyykkö, Roni Laaksonen, Patrik En.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

C-tytöt: Anna Tommola, Pinja Keppo, Kristiana Punina, Ilona Brofeldt.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

C-pojat: Arttu Haimi, Teemu Kristeri, Henrik Niilo-Rämä, Artturi Laakkonen.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

B-tytöt: Tuulia Marttinen, Viivi Turklin.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

B-pojat: Manu Hauhia, Juho Määttänen.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A-pojat: Juha Pölönen

Unified: Jani Pousi ja Jonna Haavisto

Kouvot III: Pekka Vikman

Kuntokouvot: Tommi Ohtamaa

Kouvot IV A: Tuukka Aho

Kuntokoris Miehet: Toni Puuronen

Isosusi Naiset: Jane Maunu

Isosusi Miehet: Mikko Poutanen

 

MVP

Pelaajien itsensä keskuudestaan valitsemat. Lahjoittajana Tepi Suutarit Oy

Mikrotytöt: Enni Laurema

Mikropojat: Elmo Tiikkaja

Minitytöt: Erika von Behr

Minipojat: Jere Rajamäki

C-tytöt: Siiri Kohonen

C-pojat: Riku Vehviläinen

B-tytöt: Matilda Kaari

B-pojat: Juho Määttänen

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Kiertopalkinnot:

Harraste Kouvot MVP: Mikko Jussila

Kauden ohjaaja – ”Jukka Toijalan lahjoittama kiertopalkinto” : Noora Oinasmaa

Reilun pelaajan palkinto – ”Veikkauksen lahjoittama kiertopalkinto” : Sofia Löfman

Lupaavin tyttökoripalloilija – ”Risto Piiparin lahjoittama kiertopalkinto” : Tuulia Marttinen

Lupaavin poikakoripalloilija – ”Risto Piiparin lahjoittama kiertopalkinto” : Eemeli Lehtonen

Kauden junioripelaaja – ”Jussin pytty, Juhani Pousin lahjoittama kiertopalkinto” : Teemu Knihtinen

Kauden erotuomari – ”Mark Sweetin lahjoittama kiertopalkinto” : Reijo Kukkonen

Kauden naiskoristoimija – ”Risto Piiparin lahjoittama kiertopalkinto” : Toni Laurila

Kauden seuratoimija – ”Keijo Timbergin lahjoittama kiertopalkinto: Timo Jurkkola

Kauden naispelaaja – ”Risto Piiparin lahjoittama kiertopalkinto” : Reetta Piipari

Kauden miespelaaja -”Risto Piiparin lahjoittama kiertopalkinto” : Alexander Madsen 

Vuoden valmentaja: Jyri Lehtonen

Vuoden joukkueenjohtaja – ”Kari Pekkasen lahjoittama kiertopalkinto” : Antti Immonen

Maaherran Malja, kauden positiivisin teko – ”Mauri Miettisen lahjoittama kiertopalkinto” : Miesten edustusjoukkue

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Koripalloliiton kaakkoisen alueen palkitut:

Vuoden C-poika: Eemeli Lehtonen

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vuoden koristeko: Kouvot Pikkusudet koriskoulu

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

2016 Ylioppilaat

Sara Frimodig, Anton Huovila, Ella Hyppönen, Elina Hämäläinen, Anu Ijäs, Toni Kivimaa, Arttu Kukkonen, Marika Koskinen, Emma Koponen, Markus Mauno, Anniina Porvari, Tuuli Pänkäläinen, Juha Pölönen, Ossi-Petteri Romppanen, Santtu Tuviala, Janne Tähtinen, Valtteri Väkevä.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Jakamatta jääneet palkinnot voi noutaa Kouvojen toimistolta osoitteesta Ilmarinkuja 3.

Kuvat: Matti O. Koskinen